top of page

Przyjęcie weselne to jedna z ważniejszych imprez w Waszym życiu, dlatego warto dobrze wybrać kto i jak zadba o muzykę. Można zażartować, że głodny jeszcze nikt z wesela nie wyszedł, ale niezadowolony z zabawy owszem, dlatego wybór odpowiedniego dla Was zespołu czy DJ-a jest bardzo ważnym elementem w weselnej układance. Cocktail Cover Band wychodzi naprzeciw oczekiwaniom par, które szukają zespołu profesjonalnego, niebanalnego, który muzykę wykonuje w 100% na żywo, bez podkładów i półplaybacków. Pamiętajcie, nawet najlepsze klawisze nigdy nie zabrzmią lepiej niż "żywe" instrumenty. Zapewniamy jednak, że COCKTAIL COVER BAND to będzie bardzo dobra inwestycja, nie zawiedziemy Was!

W trakcie przedweselnej gorączki, pojawia się często bardzo wiele pytań i wątpliwości, dotyczących wyboru odpowiednich usługodawców, my zebraliśmy najczęściej zadawane nam pytania i odpowiadamy na nie, na pewno pomoże Wam to lepiej zapoznać się z tym co i jak robimy:

Czy jest możliwość, by przed podjęciem decyzji posłuchać zespół na żywo?

Istnieje taka możliwość. W trakcie tzw. „sezonu weselnego” po wcześniejszym ustaleniu można posłuchać nas na jakimś weselu (oczywiście jeśli Para Młoda wyrazi zgodę), a w okresie jesienno-zimowym co jakiś czas organizujemy w naszej sali prób otwarte przesłuchania, na które również zapraszamy.

W jaki sposób można dokonać rezerwacji terminu?

Nie robimy rezerwacji „na słowo”, dopiero podpisanie umowy jest dla nas zobowiązujące. Oczywiście nie ma problemu, by kilka dni przytrzymać termin.

 

Jak podpisać z zespołem umowę? Trzeba się spotkać osobiście?

Podpisanie umowy może odbyć się podczas spotkania lub online. W obu przypadkach najpierw wszystko dokładnie omawiamy, aby uniknąć potem jakichś nieporozumień.

 

 

Czy zespół pobiera przy podpisaniu umowy jakieś opłaty?

Nie pobieramy zaliczki ani zadatku, umowa jest tak skonstruowana, że zabezpiecza odpowiednio obie strony.

 

 

Kiedy ustalamy szczegóły dotyczące wesela?

W trakcie podpisania umowy ustalamy mniej więcej jak będzie wyglądało Wasze wesele. Najpóźniej tydzień-dwa przed nim, skontaktujemy się z Wami w celu dogadania wszystkiego i zapięcia na „ostatni guzik”, abyście w trakcie samej imprezy mieli jak najwięcej czasu dla siebie i gości, a nie martwili się jego przebiegiem. Wtedy musicie także poinformować nas, o której planujecie rozpoczęcie imprezy, jest to też godzina, od której zaczynamy liczyć czas trwania usługi.

 

 

Jak przygotować miejsce dla zespołu?

Jesteśmy zespołem 5-cio osobowym grającym na żywo (perkusja, gitara basowa, gitara elektryczna, instrumenty klawiszowe, saksofon, wokale), wiąże się to z tym, że potrzebujemy odpowiednio przygotowanego miejsca do rozłożenia. Absolutne minimum to powierzchnia o wymiarach 6x3m, a komfortowo byłoby 8x4m. Nie musi to być scena na podeście. Jeżeli takiego odpowiednio przygotowanego miejsca nie będziemy mieli, nasza współpraca z gośćmi i obsługą lokalu będzie utrudniona. W przypadku wesel plenerowych lub wesel w namiotach, konieczne jest wyznaczenie miejsca dla zespołu na podwyższeniu min. 10 cm od podłoża, oraz zadaszenie – uchroni to sprzęt przed zniszczeniem w przypadku złej pogody. Należy również zapewnić temperaturę minimum 18 °C, ponieważ przy niższej temperaturze granie, zwłaszcza na instrumentach strunowych staje się bardzo utrudnione, a sprzęt nagłośnienieniowy i oświetleniowy jest narażony na awarie.

 

Ile czasu zespół potrzebuje na rozłożenie sprzętu?

Potrzebujemy dostęp do miejsca wykonania usługi minimum 3,5h przed jej rozpoczęciem. Jest to bardzo ważne, aby poinformować o tym lokal, w którym wesele ma się odbyć, abyśmy spokojnie mogli wszystko przygotować.

 

 

Gdzie najlepiej w trakcie przyjęcia ulokować osoby starsze?

Błędem jest wyznaczenie miejsc dla starszej grupy gości w pobliżu zespołu, żeby „lepiej słyszały”. Zawsze dobieramy optymalną głośność do panujących warunków, zalecamy jednak mimo wszystko aby starsze osoby miały swoje miejsca jak najdalej od sceny.

 

 

Czy w przerwach puszczana jest muzyka?

W przerwach między blokami muzycznymi puszczamy delikatną muzykę w tle. Nie jest dobrym pomysłem w przerwach puszczanie muzyki do tańca, goście też muszą mieć chwilę odpoczynku i czasu dla towarzystwa.

 

 

Jak długie są bloki muzyczne?

Nasze bloki muzyczne trwają nie mniej niż 5-6 utworów. Jeżeli goście dobrze się bawią, gramy około 8-10 utworów. Zdarzają się natomiast sytuacje, gdy czynniki zewnętrzne (ciepły posiłek, sesja zdjęciowa itp.) zmuszają nas do skrócenia bloku.

 

 

Jak długie są przerwy pomiędzy blokami muzycznymi?

Przerwy między blokami muzycznymi trwają średnio 10-15 minut. Wyjątkiem są przerwy gdy obsługa wydaje ciepłe posiłki, goście są częstowani tortem czy lodami lub są proszeni przez fotografa na zdjęcia grupowe – wtedy przerwa trwa do momentu, gdy wszyscy są gotowi do ponownej zabawy.

 

 

Czy możemy sami zadecydować jakie utwory mają być grane podczas wesela?

W każdym bloku muzycznym staramy się dobierać numery tak, aby i kuzyn i ciotka dobrze się bawiła. W sytuacjach, gdy na parkiecie dominuje młodzież, gramy tak, aby dobrze się bawili, gdy natomiast jest przewaga starszego pokolenia to lepiej zagrać coś "z nóżki na nóżkę". Czasem klienci sami chcą decydować o tym, jaką muzykę mamy grać na ich weselu - grajcie dużo rocka, bo będzie młodzież lub grajcie dużo "przytulańców", bo my to lubimy. Ostatecznie decyzja należy do Was, my wykonujemy swoją pracę tak, jak wymaga od nas zleceniodawca, czyli Wy. Jest możliwość ustalenia repertuaru, ale odradzamy jednak takiego pełnego ukierunkowywania muzycznego, pamiętajcie, gra się dla wszystkich gości, a nie dla określonej grupy, dlatego dobór repertuaru najlepiej powierzyć nam. Zajmujemy się tym prawie 15 lat, zagraliśmy setki wesel i wiemy jak zagrać, aby każdy był zadowolony.

 

 

Czy jest możliwość by zespół grał przy wyprowadzaniu Państwa Młodych z domów i organizował „biesiady” przy stołach?

Jako zespół oferujemy muzykę taneczną w trakcie wesela. Nie ma możliwości abyśmy grali w trakcie wyprowadzania z domów czy już w trakcie wesela prowadzili „biesiady” przy stołach.

 

Czy zespół gra utwory na specjalne życzenie gości?

Jeśli ktoś z gości poprosi o wykonanie danego utworu, to go zagramy, przyjmujemy także od gości dedykacje (nieodpłatne) – warunkiem jest, że dany utwór mamy w repertuarze, nie gramy utworów spoza niego.

 

 

Czy zespół może przygotować dodatkowe utwory, których nie ma w repertuarze?

Istnieje możliwość przygotowania kilku utworów na specjalne życzenie zleceniodawcy, musimy jednak zostać o tym poinformowani odpowiednio szybko. Nie dajemy jednak 100% gwarancji, że wszystkie utwory uda nam się przygotować i wykonać na imprezie. Podobnie ma się sprawa, gdy Para Młoda wybierze do pierwszego tańca utwór spoza naszego repertuaru, jeśli zostaniemy o tym ponformowani wcześniej, przygotujemy wybrany utwór. Coraz częściej para młoda przygotowuje układ taneczny do mixu utworów lub chce zatańczyć do utworu, przy którym ćwiczyli na kursach tańcach itp. W takich przypadkach istnieje możliwość odtworzenia oryginalnego utworu, zachęcamy jednak do tego, aby pierwszy taniec odbył się przy muzyce granej na żywo.

 

 

W jaki sposób zespół przeprowadza oczepiny, podziękowania rodzicom i czy prowadzi w trakcie wesela zabawy i konkursy, jeśli tak to jakie?

Nie mamy z góry przygotowanych scenariuszy prowadzenia wesel, do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie i wszystko ustalamy z każdą Parą Młodą, jak ich wesele ma wyglądać. Możecie zażyczyć sobie, że nie chcecie żadnych zabaw, wtedy tylko gramy. Jeżeli zdecydujecie się, że w trakcie imprezy chcecie tego rodzaju przerywniki, ustalamy na spotkaniu co, jak i kiedy robimy. Zdarzyć się może, że mimo Waszych chęci goście nie będą chcieli brać udziału w konkursach, że musicie ich wyciągać na siłę. Wtedy najlepiej odpuścić kolejne na rzecz grania muzy, bo skoro gościom lepiej pasuje taniec, to pozwólmy im na to!

 

 

Jak wygląda zakończenie wesela?

Najgorsze z możliwych zakończeń to takie, w którym w trakcie szaleństw na parkiecie wujek Stasiek krzyczy "autobus przyjechał" i  wszyscy nagle znikają. Aby uniknąć tego typu sytuacji, gdy przeczuwacie, że wesele powoli dobiega do końca najlepiej uzgodnić z nami zakończenie. Wtedy oficjalnie goście otrzymają podziękowania za przybycie, zostaną pożegnani, a i nam będzie milej, pożegnać się w taki sposób. "Trzeba wiedzieć, kiedy ze sceny zejść niepokonanym" - dlatego czasem lepszy niedosyt niż przesyt!

 

 

Czy zespół posiada odpowiednie nagłośnienie i oświetlenie?

Posiadamy wysokiej klasy sprzęt audio-wizualny, który bez problemu wystarcza na nagłośnienie imprez do max. ok. 250 osób. W przypadku większych imprez lub wesel plenerowych, kwestia nagłośnienia jest rozwiązywana indywidualnie ze zleceniodawcą.

 

 

W jaki sposób zapewnić wyżywienie dla zespołu?

W większości przypadków zespół ma normalny „talerzyk” jak dla gościa weselnego. Nie jest to jednak dla nas koniecznością, często lokale oferują dla obsługi wesela okrojone menu w korzystniejszej cenie, nas to w żaden sposób nie ugodzi, a Wam pozwoli trochę zaoszczędzić. Prosimy tylko, aby zespół nie miał swoich miejsc przy stołach z gośćmi ale swój osobny stolik, najlepiej gdzieś z boku, abyśmy w trakcie przerw mieli swoją ostoję, w której możemy nabrać sił do dalszej pracy.

 

W jaki sposób zapewnić zespołowi noclegi, jeśli wymaga tego zapis w umowie?

Najlepszym dla nas rozwiązaniem są noclegi na miejscu wykonywania usługi lub w możliwie najmniejszej odległości od niego. Pokoje mogą być w dowolnych konfiguracjach, najważniejsze dla nas to, aby były wygodne łóżka, łazienka w pokoju i doba hotelowa minimum do godziny 14:00 – oczywiście nie są to konieczne warunki. Możemy też sami sobie zorganizować nocleg, wtedy wypłacana jest odpowiednia rekompensata.

 

 

Co w przypadku awarii i braku prądu na miejscu wykonywania usługi?

Nie ponosimy odpowiedzialności za przerwy w dostawie energii elektrycznej. W przypadku jej braku nie mamy możliwości wykonywania ani odtwarzania muzyki w żaden sposób. Przerwy wynikłe w takiej sytuacji nie powodują wydłużenia czasu trwania obsługi imprezy.

 

 

W jaki sposób dokonać opłaty ZAiKS?

Bardzo często zdarza się, że opłatę ZAiKS wnosi właściciel restauracji, jeśli jednak tego nie robi lub sami organizujecie swoje wesele, wyliczenia kosztów i dokonania opłaty można dokonać przez stronę internetową www.zaiks.org.pl

 

 

Kiedy i jak dokonujemy rozliczenia za wykonane usługi?

Rozliczamy się gotówką w trakcie trwania imprezy, w przypadku wesel dwudniowych w pierwszym dniu.

 

 

bottom of page